05 Czerwiec 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2020/21

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)


Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2020

ZDALNE NAUCZANIE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
BS I st. - Fryzjer

Fryzjer  świadczy usługi w zakresie strzyżenia, golenia i czesania. Do jego głównych zadań należy ponadto doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej pielęgnacji w zależności od gatunku i stanu włosów oraz pomoc − korzystając z posiadanej wiedzy, żurnali lub komputerowych symulatorów − w doborze uczesania pasującego do twarzy i figury klienta. Fryzjerstwo jest zawodem, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd wpływają na zmianę oczekiwań wśród nabywców usług, czyli wśród klientów. Fryzjerzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnych fryzjerów, których zaangażowanie przyczyni się do podniesienia obrotów firmy usługowej. Analiza ofert pracy z portali internetowych i tytułów prasowych wskazuje na potrzebę zatrudniania fryzjerów przez pracodawców, którzy poszukują personelu o kwalifikacjach zawodowych na wysokim poziomie. Fryzjerstwo to zawód z tradycją, zawód poszukiwany i opłacalny.

1.      Informacje dodatkowe:

Zajęcia ogólnokształcące oraz przedmioty teoretyczne zawodowe odbywają się w szkole. Zajęcia praktyczne mają miejsce  się w zakładach i salonach fryzjerskich, u pracodawców zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych. Uczniowie - pracownicy młodociani - uczą się tam zawodu fryzjera, zdobywają doświadczenie zawodowe i  realizują swoje pasje.

 

2.      Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

 

Absolwent    Branżowej  Szkoły  I  stopnia  zdobywa  kwalifikacje (AU.21.)  czyli Wykonywanie  zabiegów fryzjerskich. Egzamin odbywa się po zakończeniu klasy trzeciej. Organizuje go Cech Rzemiosł Różnych. Po zdaniu egzaminu uczeń otrzymuje tytułu  czeladnika.  Dokumenty  czeladnicze  w  wersji  obcojęzycznej umożliwiają pracę za granicą.

Kwalifikacja FRK.01. (Wykonywanie usług fryzjerskich) składa z trzech części:

1. Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów.

2. Strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie

3. Zmiana koloru włosów.

 

3.      Sylwetka absolwenta

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia